Wykonuję naprawy laptopów / notebooków oraz netbooków wszystkich producentów min.: HP, Apple, Dell, Toshiba, IBM – Lenovo, California Access, Fujitsu-Siemens, Sony, Samsung, Asus, Benq, Aristo, Compal, LG, Maxdata. serwis komputerów wejherowo

Serwisuję także komputery stacjonarne PC-ATX, palmtopy, tablety, dj kontrolery, urządzenia do nawigacji satelitarnej GPS oraz urządzenia peryferyjne takie jak monitory, drukarki, zasilacze, systemy bezprzerwowego zasilania UPS, itp. reballing BGA Wejherowo, reballing BGA Rumia, reballing BGA Reda, reballing BGA Gdynia

 


Bezpłatna diagnozaBezpłatna diagnozaBezpłatna diagnoza

 

W ofercie serwisu wyonywane są naprawy:

 

- laptopów po kontakcie z cieczą,

- układów zasilania płyt głównych w laptopach, zasilaczach UPS

- układów graficznych laptopów, netbooków, kart kraficznych,

- tabletów

- dj kontrolerów oraz wszelkich urządzeń elektronicznych, w której zastosowano technologię BGA,

- układów odprowadzania ciepła w laptopach / notebookach,ta

- układów systemów BIOS po nieudanej / błędnej aktualizacji,

- niedziałającego podświetlenia matrycy,

- diagnostyki i regeneracji uszkodzonych sektorów dysków twardych, napędów optycznych CD/DVD/BlueRay, modułów pamięci operacyjnej RAM.

 

serwis komputerowy wejherowo

Naprawy przeprowadzane są przez serwisanta z wieloletnim doświadczeniem

oraz wyspecjalizowanych narzędzi, w które wyposażony jest serwis. serwis komputerow wejherowo

Eliminnowane są usterki sprzętowe i programowe. serwis wejherowo

 

Na naprawiony sprzęt udzielamy pisemnej gwarancji na okres od 3 do 12 miesięcy.

serwis komputerów reda

Wskazówki przydatne gdy Państwa laptop ulegnie uszkodzeniu:

   

 • Gdy dojdzie do kontaktu z cieczą, należy jak najszybciej odłączyć wszelkie źródła zasilania notebooka tj. zasilacz oraz baterię. serwis komputerowy reda serwis laptopów Luzino usługi informatyczne Luzino

 • Jeżeli dojdzie do kontaktu z cieczą, pod żadnym pozorem nie należy sprawdzać czy działa nawet jeśli został wysuszony.

 • Gdy laptop / notebook ulegnie kontakcie z cieczą, nie należy wyszuszać jego elementów suszarką do włosów itp., co może spowodować trwałe zniekształcenie mechanicznych elementów np. klawiszy klawiatury i ich elementów mechanicznych, a także zaschnięcie klejącej cieczy, która jest trudna w usuwaniu oraz nieżadko utrudnia otwarcie obudowy laptopa.

 • serwis komputerow reda, naprawa dj kontrolerów

  W tym przypadku najlepszym krokiem jest jak najszybsze udanie się do serwisu gdyż styki drobnych elementów elektronicznych szybko ulegają korozji, a po włączeniu w celu sprawdzenia czy jeszcze działa, niektóre układy ulegają dosłownemu zwęgleniu za sprawą powstałego zwarcia.

   

  serwis reda

  Inne, cenne wskazówki dotyczące laptopów / notebooków:

  serwis komputerow rumia

  -Uszkodził mi się zasilacz. Czy opłaca się naprawiać zasilacz? Jaki zasilacz wybrać? Jeśli zasilacz ulegnie uszkodzeniu to istnieje jeszcze spora szansa na jego szybką i skuteczną naprawę, która z regóły mieści w ok 50 zł.

  serwis komputerowy rumia

  W przypadku gdy naprawa zasilacza okaże się nieopłacalna, wówczas pozostaje zakup nowego, na który będzie trzeba zazwyczaj zaczekać ok 2-3 dni roboczych.

  serwis komputerów rumia

  Przy wyborze nowego zasilacza nie należy kupować nieorygialnego (zamiennika) lub uniwersalnego gdyż zasilacze takie najaczęściej powodują poważne problemy takie jak uszkodzenie układu zasilania laptopa spowodowane parametrami często odbiegającymi od właściwych, co czasami wiąze się z koniecznością wymiany całej płyty głównej.

  Niekiedy uszkodzeniu ulegajątakże baterie oraz gniazda zasilania za sprawą przegrzewania się ich styków, co spowodowane jest niedopasowaniem nieoryginalnej wtyczki i powstającej w ten sposób oporności na stykach.

  Co więcej, w niektórych zasilaczach da się podłączyć odwrotnie wtyczkę (zamienić + z -) i po podłączeniu ulega uszkodzeniu układ zasilania. naprawa tebletów

   

  serwis komputerówreda

  -Laptop nie działa na baterii.

  Gdy dojdzie do takiego stanu rzeczy nie postępuj zbyt pochopnie udając się po nową baterię.

  Niestety zazwyczaj gdy laptop nagle przestaje pracować na baterii nie oznacza to od razu, iż uszkodzeniu uległasama bateria. Co innego jeśli bateria zużywała się stopniowo, aż w końcu doszło do stanu, w którym podtrzymaniebateryjne trwa bardzo krótko tj. od kilku sekund do kilku minut, co zwyczajnie oznacza naturalne zużycie ogniw baterii lecz niestety nie w każdym przypadku.

  Często bowiem okazuję się, że ulega uszkodzeniu układ odpowiedzialny za zarządzanie energią / ładowaniem.

  Informatyk Luzino

   

  -Czy aby zapobiec zużywaniu się baterii lepiej odłączyć ją gdy korzystam zlaptopa głównie na podłączonym zasilaczu?

  Jest to prawda, która niestety niesie za sobą niepożądane skutki. Owszem, bateria nieużywana, w mniejszym stopniu się zużywa lecz co się dzieje podczas pracy na włączonym laptopie bez podtrzymania bateryjnego? Wielu klientów dowiaduje się o tym za późno. Gdy dysk twardy trzeba wymienić lub gdy podczas ważnej, niezapisanej pracy czy też instalacji nastąpi choćby krótka przerwa w dostawie energii elektrycznej. Reasumując, brak baterii doprowadzić może w najlepszym razie do uszkodzenia rejestru systemu operacyjnego poczynając, do uszkodzenia sektorów dysku twardego, aż po utratę danych z całego dysku.

   

  -Nie otrzymałem płyt instalacyjnych wraz z zakupionym laptopem.

  Jeśli laptop został zakupiony wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym lecz w opakowaniu nie było płyt instalacyjnych, oznacza to, że płyty należy nagrać samemu. Uwaga, bo można zrobić to zazwyczaj tylko raz więc przygotuj kilka czystych płyt DVD +R4,7GB lub DVD dwuwarstwowe Double Layer (DL) o pojemności 9,4GB oraz podłącz zasilacz do laptopa zanim przystąpisz do tej czynności. Najlepiej dokonać tego zaraz na początku korzystania z notebooka gdyż z czasem system może przestać działać stabilnie lub poprostu przestanie uuchamiać się, a my pozostaniemy z czystymi płytami DVD.

   

  Poniżej zamieszczamy przykładowe zdjęcia zrobione podczas tzw. Reballingu czyli wymiany starych kulek cyny na nowe, co eliminuje tzw. "zimne luty" powstałe pomiędzy procesorem a płytą główną.

    

Reballing - rozlutowanie układu BGA

 

Reballing - rozlutowanie układu BGA

 

Reballing - rozlutowanie układu BGA


Certyfikat świadczący o ukończeniu szkolenia dotyczącego zasad bezpieczeństwa ESD - ochrony przed uszkodzeniem sprzętu elektronicznego,
spowodowanego wyładowaniami elektrostatycznymi.

Album Certyfikaty 3-1.jpg